17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Drejtori i QRTK- së në Prizren, Samir Hoxha nderohet me mirënjohje nga OSBE-ja

Në ceremoninë e shënimit të 25 vjetorit të Misionit të OSBE-së në Kosovë, drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha, ka pranuar plaketën e mirënjohjes nga shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, diplomati britanik, Michael Davenport.

“Kosova gjatë kësaj periudhe ka arritur progres të jashtëzakonshëm në shumë fusha, me mbështetjen e dhënë edhe nga OSBE, veçanërisht në demokratizimin dhe fuqizimin e institucioneve lokale dhe atyre shtetërore të vendit tonë”, tha Hoxha .

“Jam krenar për këtë bashkëpunim dhe angazhim në fushën e trashëgimisë kulturore, që ka kontribuar në ruajtjen dhe promovimin e pasurisë sonë të përbashkët kulturore”, u shpreh ai.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se sulmoi partneren e tij

  Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht partneren e tij. Viktima kishte edhe urdhër mbrojtje nga gjykata. “Është arrestuar i...

“Ura e Fshajtë” në gjendje të keqe( Foto)

Gjendja te Ura e Fshajtë në rrugën Gjakovë – Prizren po alarmon qytetarët që frekuentojnë atë pjesë, të cilët janë ankuar në vazhdimësi se...

Lajmet e Fundit