19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Edhe 24 orë afat për përmirësim të listave për deputet

KQZ-kosoveeMbrëmë në mesnatë ka skaduar afati ligjor që partitë politike të dërgojnë listat e deputeteve për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Por,organi i zgjedhjeve u ka dhënë edhe 24 orë afat partive për të bërë përmirësime në listat e tyre. Në garë janë 32 subjekte politike; nga to 19 parti politike, 7 nisma qytetare, 4 koalicione dhe 1 kandidat i pavarur.

Më Shumë

Lista e Shqipërisë për Euro 2024: Çfarë ndodhi me dyshen Uzuni – Cikalleshi

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho publikoi të hënën listën provizore me 27 lojtarë të ftuar për fazën përgatitore para Euro 2024 të kësaj...

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Lajmet e Fundit