15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Ekrem Kastrati vendos buqetë lulesh pranë lapidarit të dëshmorit të kombit Indrit Cara

Një delegacion i kryetarëve të komunave të Kosovës, me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Fisnik Qosja, po qëndrojnë për vizitë punë në qytetin e Kavajës.

Ata sot përpos takimeve protokollare, kanë bërë homazhe pranë lapidarit të “Ushtar Kavajës”-dëshmorit të kombit, Indrit Cara, i vrarë në luftën e Kosovës.

Kështu ka bërë të ditur përmes llogarisë së vet në “Facebook”, kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati.

 

“Në vendlindjen e Ushtar Kavajës – dëshmorit të kombit, Indrit Cara, për të kaluar një ditë pune e me karakter bashkëpunimi, së bashkë me kryetarin e Bashkisë, Fisnik Qosja”, ka shkrua Kastrati.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Njoftimi i plotë i kryetarit Kastrati:

 

 

Në vendlindjen e Ushtar Kavajës – dëshmorit të kombit, Indrit Cara, për të kaluar një ditë pune e me karakter bashkëpunimi, së bashkë me kryetarin e Bashkisë, Fisnik Qosja.

Faleminderit për ftesën dhe mikpritjen kryetar Qosja. Miqësia mes institucionave tona do jetë përherë e fortë, ashtu siç dinë më së miri qytetarët tanë, e siç na donin të bashkuar, Ushtar Kavaja bashkë me shokët e tij çlirimtarë.

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Haxhi Krasniqi rikthehet në ring, zbulohet kundërshtari dhe data e meçit

Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi do të rikthehet në ring. Krasniqi për kundërshtar do ta ketë portugezin, Jorge Silva. Meçi zhvillohet me datë 4 maj në...

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Lajmet e Fundit