6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Erdogan: Turqia me vendosmëri do të vazhdojë përpjekjet e saj për armëpushimin e përhershëm në Ukrainë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, në një konferencë për media pas takimit me kancelarin e Gjermanisë Olaf Scholz, ka thënë se Turqia me vendosmëri do të vazhdojë përpjekjet e saj për arritjen e një armëpushimi të përhershëm midis Rusisë dhe Ukrainës.

Erdogan tha se Turqia dhe Gjermania ranë dakord për të rritur përpjekjet diplomatike për zgjidhjen e krizës së Ukrainës duke marrë masa për sigurinë evropiane.

Ai theksoi se të dyja vendet janë të vendosur për rritjen e vëllimit të tregtisë dypalëshe në 50 miliardë dollarë.

Më Shumë

Liga Unike e Femrave/ Bashkimi pret Prishtinën

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e dytë në Ligën Unike të Femrave. Në xhiron e parë fitore shënuan skuadrat nga Shqipëria në tri...

Përurohet shkolla fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është bërë përurimi i objektit të ri të shkollës fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, raporton PrizrenPress. Njoftimi...

Moti për sot

Lajmet e Fundit