11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

EULEX-i s’po merret me rastin e Gani Gecit

EULEX-kosoveEnde nuk është dorëzuar në polici Gani Geci, i dyshuari kryesor për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit. E ndërkohë, EULEX-i nuk do të merret me këtë rast, pavarësisht kërkesës së Gecit që ai t’u dorëzohet organeve të drejtësisë, nëse me rastin merret misioni i Bashkimit Evropian.

Edhe pse EULEX-i thotë se kjo çështje është në kompetencë të Policisë së Kosovës, megjithëse nuk përjashton përfshirjen e më vonshme në këtë rast. “Aktualisht, ky rast është duke u drejtuar nga Policia e Kosovës dhe pyetjet lidhur me të duhet t’u drejtohen atyre”, i ka thënë KTV-së zëdhënësi i EULEX-it, Miguel Carvalho de Faria.

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e tretë nga LDD-ja, Gani Geci, dyshohet se mbrëmë ka qëlluar për vdekje Ruzhdi Shaqirin në një kafene në qendër të Skenderajt.

Më Shumë

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Real Madrid-i synon ta rikthejë Diaz-in, por futbollisti e dëshiron Milan-in

Brahim Diaz me kënaqësi do ta zgjaste qëndrimin e tij në Milano nëse do të ishte e mundur, por klubi i tij mëmë, Real...

Lajmet e Fundit