33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Fillon shenjëzimi në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren

Ka filluar shenjëzimi horizontal në të gjitha nyjet kryesore rrugore në Prizren.

Ky projekt ka filluar në rrethrrotullimin e ri dhe do të vazhdojë edhe në fshatra, sipas nevojës.

“Shkarkimi i trafikut dhe siguria e qarkullimit të veturave dhe këmbësorëve në komunikacion është mision”, ka thënë kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj.

========================================================

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

 

Më Shumë

Spanja, kampione e Evropës

Spanja është kampione e Euro 2024 pasi ka mposhtur në shifrat 2 me 1 Anglinë. Në këtë mënyrë, Spanja rrëmbyen për herë të katërt...

Argjentina fiton për herë të 16-të në histori Kupën e Amerikës

Argjentina triumfon në Copa America. Skuadra bardhekaltër vulosi suksesin rekord të 16-të në histori, në Copa América, pasi një gol në kohën shtesë nga Lautaro...

Lajmet e Fundit