1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Gashi: Të hiqen dy antenat pa leje të operatorëve telefonik në Prevallë

PrevallaaaMinistria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka njoftuar dy operatorët e telefonisë mobile “Vala” dhe “Ipko” të heqin antenat e vendosura pa leje në zonën e mbrojtur të Prevallës.

Në të kundërtën, pas afatit ligjor të dhënë nga MMPH, kjo e fundit do të largojë këto dy antena dhe shpenzimet do t’i bartin operatorët.

Ministri Dardan Gashi është I vendosur të ndal degradimin dhe veprimtaritë ilegale në atë zonë dhe të kontrollojë zhvillimin dhe legalitetin sipas parametrave ligjor të lejuara në natyrë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vërmicë: Sekuestrohen rreth 270 kilogramë mish të pa përdorshëm

Policia e Kosovës ka sekuestruar 270 kilogramë mish në pikëkalimin kufitar Kosovë – Shqipëri nga dy shtetas shqiptarë. Sipas policisë, gjatë kontrollit në njërin automjet,...

Kurti: Pas sulmit terrorist, prioriteti i Kosovës është siguria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës që i ka bërë Komunës së Gjilanit, ka folur edhe për çështjen e dialogut. Shefi i...

Lajmet e Fundit