14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Haradinaj: Populli nuk do të ndalet së protestuari

Ramush Haradinaj 1Lideri i AAK, Ramush Haradinaj ka thënë se policia nuk mund t’i zhbëjë problemet e krijuara nga Mustafa-Thaçi.

Haradinaj: Policia nuk i zhbënë problemet e krijuara nga Mustafa-Thaçi

“Sado që Policia e Kosovës ka për detyrë të vihet në mbrojtje të rendit dhe ligjit, ajo nuk mund t’i zhbëjë problemet e akumuluara të koalicionit qeverisës LDK – PDK.
Ato duhet të zgjidhen nga ata që na sollën në këtë gjendje. Populli nuk do të ndalet së protestuari deri në përmbushjen e plotë të kërkesave të drejta qytetare!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Më Shumë

Lirohet nafta, jo edhe benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24...

Në Ditën e Pastrimit të Botës mbillen fidane në fshatin Gjonaj të Hasit

“Pastërtia është gjysma e shëndetit, prandaj, ruajtja e natyrës është prioritet i yni!” Kështu u shpreh sot kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, me ç’rast u...

Lajmet e Fundit