8.8 C
Prizren
E shtunë, 16 Tetor, 2021

Haxhi Avdyli komenton foton ku shihet bashkë me Hashim Thaçin

Deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli e ka mohuar se ka qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike të Kosovës përkundër se i është bërë publike një fotografi ku shihet nën shoqërinë e ish-liderit të PDK-së, Hashim Thaçi.

Në një prononcim për gazeten Insajderi, Avdyli ka thënë se deri vonë nuk ka qenë ithtar i asnjë partie, por si mjek lufte është takuar me lider të ndryshëm partiak në tubime të ndryshme përkujtimore.

“Sigurisht se është fotografi e takimeve në përkujtimore të dëshmorëve, nuk e besoj që është tubim partiak, nuk kam qenë ithtar i asnjë partie, nëse e shihni se ka llogo partiake mund të pajtohem, kam kso lloj fotosh që kam edhe ma të reja, takime që marr pjesë në tubime përkujtimore. Nëse keni dokument ose një konfirmim se kam qenë anëtarë i ndonjë partie tjetër atëherë mund të flasim. Unë jam mjek i zonave të luftës, në Korishë të Prizrenit shembull çdo vit shkojë, edhe aty marrin pjesë zyrtarë të partive të ndryshme”, ka deklaruar Haxhiu.

Mimoza Hoxha garon në listën e LDK-së për kuvendare të Kuvendit të Prizrenit

Tutje, ai theksoi se ka qenë vetëm pjesë e LDK-së dhe kryetar i degës në Prizren nga vitit 2014-2019.

Presidenti i Çekisë përfundon në terapi intensive pas zgjedhjeve parlamentare

“Unë kam qenë kryetar i degës së LDK-së në Prizren nga viti 2014-2019, ndërsa për tjerat unë ju ftoj që të gjeni ndonjë dokument të vlefshëm partiak. Sa për fotografi mund t’ua dërgojë plotë tjera ku kam qenë së bashku me zyrtarë të ndryshëm partiak nëpër manifestime”, ka përfunduar Haxhiu.

Afërdita Morina-Biffar kërkon besimin e qytetarëve të Prizrenit

Gazeta Insajderi sot publikoi një fotografi të vitit 2000 e cila ngjalli dyshime se deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli ka qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike të Kosovës. Kjo për faktin se ai shihet përkrah kryetarit të atëhershëm, Hashim Thaçi gjatë një tubimi partiak në lagjen ‘Arbana’ të Prizrenit. /Insajderi

Më Shumë

Gastronomët kërkojnë lehtësimin e masave anti-COVID

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka reaguar për shkak të mos heqjes së masave kufizuese. Në një postim në llogarinë e shoqatës në Facebook shkruan...

Zgjedhjet e 17 tetorit – mbi 3 mijë policë, 35 gjyqtarë dhe 80 prokurorë në mbrojtje të votës

Për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë të diel do të ketë bashkëpunim ndërinstitucional për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Për këtë proces zgjedhor, kryetari...

Krahë për krahë në Betejën e Koshares, kundërshtarë politikë në zgjedhjet e 17 tetorit

Rrustem Berisha, Anton Quni e Xhafer Gashi ishin komandantë të UÇK-së në Betëjën e Koshares, por në kohë paqeje ata synojnë të fitojnë garën...

E dhimbshme: Polici i ri qëllohet për vdekje në ditën e parë të punës në SHBA

Një oficer policie 26-vjeçar është qëlluar për vdekje, në ditën e tij të parë në punë në departamentin e policisë në Alamo, Georgia, njoftuan...

Çka ndodh sot në Prizren

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme, 11 tetor 2021 Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të vizitojë Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare...

Arrestohet Mentor Bellaqa nga Prizreni, dyshohet për terrorizëm në Kosovë

Pesë persona janë arrestuar sot në Kosovë pasi të njëjtit dyshohet se po përgatisnin vepra terroriste. Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se...

Përplasje veturash në rrugën Malishevë-Rahovec, tre persona të lënduar

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në aksin rrugor Malishevë-Rahovec. Lajmin për Gazetën...

Gjendet i vdekur një person në Brezovicë

Një person është gjetur pa shenja jete, në shtëpinë e tij në Brezovicë Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24...

Antonio Conte i interesuar të bëhet trajner i Newcastle United

Antonio Conte thuhet se është i hapur që të rikthehet në Premier League si trajner. Conte kuptohet se është i interesuar për kushtet financiare në...

Milazim Lushaj: Prizreni e ka projektin për parking, për vite të tëra komuna po e mban në sirtar

Kandidati i pavarur në garë për të parin e Prizrenit, Milazim Lushaj ka kritikuar qeverisjen aktuale të kësaj komune për moszbatimin e projektit për...

Rritet çmimi i bukës në Kosovë

Ngriten çmimet e produkteve esenciale në Kosovë, shtrenjtohet edhe buka. Qytetarët shprehen të shqetësuar nga këto ngritje . Rrugët e kryeqytetit çdo ditë të javës...

15 raste të reja me Covid në Kosovë, asnjë rast i vdekjes

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 2.579 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar...

Nëna raporton djalin në polici për sulm fizik ndaj familjes në Prizren

Në qytetin e Prizrenit, nëna ka raportuar në polici djalin, sepse sipas saj ai në vazhdimësi është duke i shqetësuar familjarët. E pas ekzaminimeve...

Skandali/ Mbi 40 mijë qytetarë kanë marrë përgjigje të gabuar të testit Covid

Zyrtarët britanikë po përballen me pyetje dhe kritika në lidhje me kompaninë e testimit Covid, “Immensa” të lidhur me rezultatet e dyshuara të gabuara...

Sekretarja e shkollës akuzohet se kreu marrëdhënie orale me nxënësin

Një sekretare e shkollës në Alabama në Shteteve të Bashkuara është akuzuar se ka kryer marrëdhënie seksuale me një nxënës të mitur. Autoritetet në distriktin...

Nesër protestojnë gjahtarët e Prizrenit

Shoqata e gjahtarëve “Sharri” në Prizren do të organizojë nesër një protestë para shtëpisë së bardhë, selisë qendrore të kryetarit të Prizrenit Mytaher Haskuka,...

Lajmet e Fundit