25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Historike: Rahoveci, për herë të parë kampion i Kosovës në hendboll

Rahoveci është shpallur për herë të parë kampion i Kosovës në hendboll.

Rahovecianët e siguruan titullin duke e mposhtur Besa Famgas të mërkurën mbrëma në ndeshjen e dytë finale të playoff-it.

“Karagaçi” ishte arenë e finales së dytë, ku ishte një ndeshje dramatike.

Përndryshe, Rahoveci të shtunën e javës së kaluar në palestrën “Mizahir Isma”, në ambient të bukur sportiv dhe para një numri shumë të madh shikuesish, e mposhti Besa Famgasin në ndeshjen e parë me rezultat 34:30.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Spanja e siguron kualifikimin në fazën tjetër

Spanja e ka siguruar kualifikimin për një fazën tjetër në “EURO 2024”. Kjo pasi arriti ta mposht minimalisht Italinë me rezultat 1:0, me autogolin e...

Shaqiri: Ndeshjet e mëdha janë për mua

Pas fitores ndaj Hungarisë në ndeshjen e parë, Zvicra u ndal me barazim në të dytën me Skocinë në kuadër të grupit A të...

Lajmet e Fundit