25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Çmimet për toke në ‘Pazarin e Shqipërisë’ në Prizren

Ndodhët në Prizren, por kjo pjesë ndryshe quhet si ‘Pazari i Shqipërisë’.

Për dallim nga tregjet tjera, çmimet në këtë vend janë për tokë.

Derisa një kilogram qershia në tregje dhe dyqane tjera shkon deri në 7 euro, në këtë treg ato shiten me çmime jo me shumë se 2.50 cent.

Dredhzat shiten për 1.50 cent, ndërsa frytat tjera sezonale jo me shumë se dy euro, raporton Kanal10.

Këto çmime të lira janë për arsye se produktet nga Shqipëria transportohen përmes rrugëve ilegale.

Kjo dëshmohet edhe nga biseda prapa kamerave nga shitësit në këtë treg.

Kronikën e plotë e gjeni këtu.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Policia në Prizren me fushatë vetëdijësuese ‘Festo me zemër jo me armë’

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, stacionet policore, tani më ka filluar implementimin e Plani Operativ “Sezoni veror 2024”, ku gjatë kësaj periudhe kohore...

Mbi 19 mijë nxënës i nënshtrohen sot testit të maturës

Sot është ditë e rëndësishme për nxënësit e shkollave të mesme. 19 mijë e 200 prej tyre do të i nënshtrohen testit të maturës, ku...

Lajmet e Fundit