16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Ia bën sefte në Prizren – Elina Duni mbyll “DokuNights”

ElinaDuni-kengetare“DokuNights” do ta sjellë këngëtaren me origjinë nga Shqipëria, Elina Duni, e cila do të performojë më 25 gusht në Prizren në natën përmbyllëse të “DokuNights”. Nita Deda, drejtuese e komunikimit të festivalit “DokuNights”, u shpreh shumë e kënaqur që Elina do të jetë këngëtarja që do ta përmbyllë këtë vit festivalin.

“Kemi zgjedhur Elinën sepse është një këgëtare e njohur edhe jashtë kufijve shqiptarë dhe muzikën e saj e respektojmë shumë. Pastaj ajo kurrë nuk ka performuar në Prizren dhe është shumë kënaqësi për ne ta kemi në festival”, ka theksuar Deda në një bisedë për Trubina, për performancën e së cilës është zgjedhur një vend ndryshe nga herët e kaluara.

“Performanca e Elinës do të mbahet jo ku i mbajmë zakonisht koncertet e “Dokunights”, por kjo performancë do të mbahet në kinemanë e vjetër të Lumbardhit. Kjo për arsye se muzika e Elinës është më intime dhe kërkon më shumë fokus nga publiku”, ka shtuar tutje Deda, duke premtuar shumë risi në nëntë netët e “DokuNights”, gjatë të cilave do të ketë çdo natë muzikë të zhanreve të ndryshme dhe grupe nga e gjithë bota.

Më Shumë

Mbi 7 mijë e 200 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të mbesin edhe 7 mijë e 221 raste aktive me COVID-19. Dje, në Kosovë...

Donald Trump është nën hetime për shkelje të Aktit të Spiunazhit

Donald Trump është nën hetim penal për shkelje të mundshme të Aktit të Spiunazhit dhe statuteve shtesë në lidhje me pengimin e drejtësisë dhe...

Lajmet e Fundit