2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Iniciativa e Limajt fillon fushatën parazgjedhore

Limaj-inciativa per malishevenHashim Thaçi e Fatmir Limaj, për herë të parë kanë filluar ndaras, një fushatë parazgjedhore, duke mbështetur dy subjekte të ndryshme politike. Thaçi ishte në Prizren, ndërsa Limaj në bastionin e tij në Malishevë, aty ku pretendon ta largojë nga pushteti partinë të cilën e drejton shefi i tij i partisë.

Në realitet fushata e Limajt nëpër fshatrat e Malishevës ka nisur ditë më parë, por tani nga odat, ajo ka kaluar nëpër objekte publike. Të enjten Limaj bashkë me udhëheqësit e Iniciativës Qytetare për Malishevën, ishin në fshatin Senik, ku prezantuan planin e tyre qeverisës, dhe për këtë kërkuan besimin e tyre më 3 nëntor.

Në njoftimin për media që ka bërë kjo inicativë thuhet se edhe në Senik, sikur se në të gjitha fshatrat as nuk mungoi pritja e mirë dhe mbështetja e fuqishme për Fatmir LIMAJ dhe Iniciativen Qytetare Për Malishevën.

Më Shumë

Mbahet punëtoria për hartimin e planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit

Të martën është mbajtur punëtoria “Hartimi i planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit për vitin 2024”, që parashihet me kornizën ligjore...

Fitojnë Ballkani e Drita, barazon Prishtina

Ballkani e ka realizuar fitoren e radhës dhe e ka forcuar pozitën e parë në tabelë. Në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë suharekasit...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit