30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Komuna e Prizrenit shënon Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit

Komuna e Prizrenit shënoi sot Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit në fshatin Poslisht, me ç’rast u bë pastrimi i hapësirës së jashtme përreth objektit të SHFMU “Hasim Maliqaj” si dhe në lokacionin në dalje të fshatit ku është identifikuar një pikë ilegale e mbeturinave që u eliminua për t’u rikthyer në hapësirë të gjelbër e të pastër.

“Ky aktivitet i Drejtorisë së Shërbime Publike u shënua me pjesëmarrjen e banorëve, nxënësve dhe zyrtarëve komunalë me synim ndërgjegjësimin publik që ndotja e ambientit duhet të parandalohet me një bashkëpunim të mirëfilltë mes organeve komunale dhe qytetarëve”, thuhet ne njoftim.

Gjatë këtij aksioni simbolik u mbollën 25 fidanë dhe u vendosën 4 tabela që bëjnë thirrje për ruajtjen e mjedisit./PrizrenPress.com

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

139 vite më parë Statuja e Lirisë mbërrin në portin e NewYork-ut

Sot 139 vite më parë, simboli i lirisë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka mbërritur në portin e New York-ut. Statuja e Lirisë është...

Një i lënduar në një aksident mes dy veturave në Prizren

  Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në Prizren, si pasojë e të cilit është lënduar një person. Policia njofton se përveç lëndimeve si pasojë...

Lajmet e Fundit