-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Konflikti mes dy familjeve në Prizren për shkak të pronës, ka nisur që në vitin 2000

Prizren-Konflikti mes dy familjeve per shkak te pronesKonflikti për shkak të pronës mes familjes Berisha dhe asaj Abdylagaj nga Prizreni, duket të ketë nisur që në vitin 2000.

Familja Abdylagaj kanë rrëfyer vrasjen e familjarit të tyre për Klan Kosovën. Dy familjet, ia hedhin fajin njëra tjetrës.

Ndërkaq për një fqinj të të dy familjeve, fajin kryesor e ka shteti.

Ai ka thënë se shteti është dashur të marrë masa për shkak të uzurpimit të pronës.

Incidentin e së dielës, e kanë komentuar edhe mjekët, të cilëve u është dashur shumë përforcime sepse kanë realizuar katër ndërhyrje kirurgjike.

Zëdhënësi i Policisë, Hazir Berisha, ka thënë se për këtë rast janë mbajtur 13 persona e po kërkohen edhe 13 të tjerë.

Më Shumë

Ushtrojnë dhunë psiqike ndaj nuses së djalit të tyre në Prizren, intervistohen vjehrrit

Një femër ka raportuar se në vazhdimësi ka dhunë psikike nga vjehrrit e saj. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur...

Escobari: Për ShBA-në, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se për ShBA-në, qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi është njohja reciproke. Escobari këtë deklaratë e ka...

Lajmet e Fundit