16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Laporta: “Marrëdhëniet me Messin po zhvillohen në mënyrë progresive

Bisedimet në mes Lionel Messi dhe Barcelonës për një kontratë të re po përparojnë në mënyrë adekuate, sipas Joan Laporta.

Fituesi i Topit të Artë për të gjashtën herë, i cili ka kaluar gjithë karrierën e tij të moshuar në Camp Nou, tani është zyrtarisht një agjent i lirë pasi marrëveshja e tij me Barcelonën ka skaduar  në fund të qershorit.

Ai ka qenë i lidhur me Manchester City dhe Paris Saint Germain në të kaluarën, por 34-vjeçari pritet të mbetet me Blaugrana pavarësisht problemeve të tyre financiare. E ardhmja e klubit të Messi tani është përsëri në fokus pasi ai ndihmoi Argjentinën në suksesin e Copa America javën e kaluar dhe presidenti, Laporta shpresonë se mund të bien dakord, raporton LiveScore, transmeton Klankosova.tv.

“Rinovimi i kontratës së Messit po përparon në mënyrë adekuate,” u tha ai gazetarëve

“Të gjithë Katalanasit, Barcelona, ?? dhe e gjithë bota e futbollit janë të lumtur sepse Leo fitoi Copa America. Shumë emocionuese të shohësh lojtarin më të mirë në historinë e futbollit të ngazëllyer për fitimin e një titulli si ky dhe ai na bëri të gjithëve të qajmë nga gëzimi. Ai është shumë i lumtur, ne të gjithë jemi të lumtur”.

Messi sezonin e kaluar është zgjedhur si golashënuesi më i mirë i LaLiga dhe duke shënuar 38 gola dhe 12 asistime në të gjitha garat./Klankosova.tv/.

Më Shumë

Vjeshta, stina e seksit

Vjeshta është koha më e mirë për të bërë seks. Kështu kanë thënë studiuesit. Till Roenneberg, një profesor në Institutin për Psikologjinë Mjekësore në Mynih,...

Për 24 orë në Prizren, tri raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar për tri raste të dhunës gjatë 24 orëve të fundit, që kanë ndodhur në disa familje në Prizren. Një mashkull...

Lajmet e Fundit