5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri, shkon në 62 numri i banesave të dëmtuara në Bulqizë

Bulqiza në Shqipëri vazhdon të përballet me lëkundjet e tërmetit.

Brenda 48 orëve janë shënuar shtatë lëkundje tërmeti, raportojnë mediat në Shqipëri.

Ndërkohë nga lëkundja e fuqishme e mëngjesit të së premtes e cila ishte me magnitudë 4.5 rihter numri i banesave të dëmtuara ka shkuar në 62 në të gjithë Bulqizën.

Banorët ndjehen të frikësuar dhe kërkojnë strehim në çadra pasi i druhen lëkundjeve me magnitudë më të lartë.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se vodhi tavolina

Policia ka arrestuar në mbrëmjen e të mërkurës një person në Prizren, nën dyshimin për vjedhje të tavolinave. Tavolinat ishin gjetur në veturën, të cilën...

31-vjeçarja në Prizren tenton t’i japë fund jetës, konsumon domestos

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në fshatin Lubiçevë të Prizrenit, ku një grua dyshohet se ka tentuar t’i japë fund jetës...

Lajmet e Fundit