16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Luis Suarez afër kalimit në MLS

Luis Suarez është më afër se kurrë të arrijë një marrëveshje për kalimin në MLS.

Ylli uruguaian është pa skuadër që prej kur kontrata e tij me Altetico Madrid ka skaduar.

Lojtari  është në kërkim të një skuadre. MLS-ja është destinacioni më i përfolur tash e sa javë dhe së fundmi duket se ka avancime në atë drejtim.

Taylor Twellman ka raporton se Suarezi është shumë afër kalimit te skuadra e Los Angeles FC.

Suarezi do të ishte goditja e tretë e madhe e kësaj skuadre, pas Giorgio Chiellini e Gareth Bale.

Uruguaiani donte një skuadër që garon në “Play Off”, për të mos humbur ritmin para Kupës së Botës.

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

Haradinaj viziton familjet e dëshmorëve në Malishevë: Investimi më i mirë jetësor është ai për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka qëndruar në Malishevë me shumë miq e bashkëluftëtarë. Ai është shprehur se investimi më...

Lajmet e Fundit