17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Në Gjonaj të Hasit përkujtohet 25 vjetori i “Shigjetës”

Në Gjonaj të Hasit po përkujtohet 25 vjetori i Operacionit “Shigjeta”, Drejtimi Operativ 2.

Në këtë manifestim përkujtimor po marrin pjesë ish-udhëheqës të luftes së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përfshirë ish-komandantin Fatmir Limaj, gjeneral Bislim Zyrapi njëherësh udhëheqës i operacionit, gjeneral Musa Jashari, ushtarak nga Shqipëria, Kroacia, ish-luftëtarë e qytetarë të shumtë të rajonit të Hasit.

Kur po shënohet ky përvjetor jubilar, u tha se kjo betejë dy javëshe që zgjati nga 26 maji deri më 10 qershor në çlirim, është nga betejat më të lavdishme.

Qëllimi i operacionit siç u pohua këtu ishte ndërrimi taktik për të hapur një korridor për kalim të lirë drejt kufirit Kosovë-Shqipëri.

Këtu me heshtje u kujtuan të rënët në betejën që përmes ajrit u ndihmua edhe nga NATO.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Begaj për Adem Jasharin: Burra të tillë rrallë i lindë historia

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne me rastin e 25 vjetorin e çlirimit të vendit. Fjalim rastin mbajti edhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. Ai...

Lajmet e Fundit