3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Në Spitalin e Prizrenit po trajtohen 62 persona me COVID-19

Numri i të infektuarave me COVID-19 ditët e fundit është rritur në Prizren.

62 persona të prekur nga ky virus, aktualisht janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit.

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka vizituar sot këtë institucion shëndetësor.

“Pas shtimit të numrit të të infektuarve me COVID-19, sot kam vizituar Spitalin Rajonal të Prizrenit, ku nga drejtori Afrim Avdaj, u njoftova se momentalisht në këtë spital po trajtohen 62 persona të prekur me COVID-19”, tha Haskuka, shkruan “PrizrenPress”.

“Gjatë takimit u dakorduam që të vazhdojmë bashkëpunimin mes Komunës së Prizrenit dhe Spitalit Rajonal, në mënyrë që edhe këtë fazë ta tejkalojmë me sa më pak pasoja”, u shpreh Haskuka.

“Me këtë rast dua t’ju njoftoj se nga dita e djeshme ekipet mjekësore të QKMF-së janë duke kujdestaruar në pikën kufitare në Morinë dhe se po ashtu kam marrë vendim për ri-formimin e Shtabit Emergjent Lokal, ku së bashku me akterët relevantë do t’i koordinojmë hapat e mëtutjeshme në drejtim të parandalimit të përhapjes së virusit”.

“Virusi është në mes nesh dhe aktualisht mundësia e infektimit është shumë e lartë! Andaj ju lutemi që t’i respektoni masat, sepse ky virus mund të luftohet vetëm nëse veprojmë së bashku!”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit