26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Sot fillon dezinsektimi dhe deratizimi i Prizrenit

Kompania “Zona Park”  sot ( e shtunë) fillon me dezinsektimin dhe deratizimin e Prizrenit.

“Faza e dezinsektimit të qytetit të Prizrenit kundër insekteve do të aplikohet me datën 22.08.2020, duke filluar nga ora 22:00”, njofton “Zona Park”.

“Dezinsektim do të zbatohet me qëllim të eliminimin të mushkonjave dhe Insekteve fluturuese në qytetin e Prizrenit me qëllim të mbrojtjes së shëndetit publik nga pickimi i insekteve që shkaktojnë sëmundjet infektive transmesive”.

“Luten qytetarët që të mundësojnë punën në terren të ekipit “Zona Park“ dhe të sigurojnë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin e nevojshëm”.

“Njoftohen dhe luten bletarët që t’i mbyllin bletët në koshere me datën 22.08.2020 nga ora 22:00 deri në ora 06:00 të datës 23.08.2020”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti në Dragash: Dhuna brutale erdhi nga ekstremistët e dirigjuar nga Beogradi

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në komunën e Dragashit, duke lavdëruar bashkëjetesën etnike atje, është pyetur nga gazetarët edhe për akuzat që erdhën nga...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Lajmet e Fundit