6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Ngritja e sigurisë në fshatrat e Prizrenit

Policia në Prizren ka mbajtur sot një takim me përfaqësuesit e fshatrave.

Komandanti i Stacionit Policor në Prizren-Veri, kapiten Haxhi Kabash, tha se qëllimi i takimit ishte që drejtpërdrejt nga përfaqësuesit e fshatrave të njoftohen për situatën e sigurisë në fshatrat e tyre dhe në zonën në përgjithësi.

“Takimi ishte i frytshëm dhe u mirëprit nga përfaqësuesit e fshatrave”, tha ai.

Gjatë takimit, u diskutuan çështje të ndryshme të sigurisë.

Dy palët u zotuan për të shtuar bashkëpunimin me qëllim të ngritjes së sigurisë në fshatrat dhe lagjet ku ata banojnë, si dhe në tërë zonën në përgjithësi./PrizrenPress.com/


Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit