2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Një grua rrahet keq nga burri i saj në një hotel të Prizrenit

Një grua me nënshtetësi sllovake ka raportuar në policinë e Prizrenit se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj shqiptar me shtetësi maqedonase.

Sipas policisë, viktima ka pranuar tretman mjekësor, teksa raportohet se ngjarja ka ndodhur në një hotel në Prizren.

“Lidhur me rastin është njoftuar prokurori ndërsa viktima është dërguar në strehimore. I dyshuari gjendet  në arrati, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin 24 orësh.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Ky është njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës:

“Prizren 13.11.2023-04:00. Me 17.11.2023 është raportuar se viktima femër Sllovake ka pranuar tretman mjekësor pasi që e njëjta derisa ka qenë në një hotel në Prizren pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull Shqiptar shtetas i Maqedonisë së Veriut. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori ndërsa viktima është dërguar në strehimore. I dyshuari gjendet në arrati, rasti në procedurë hetimore”.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Kryeministri Kurti për “Ditën e Forcës: Ecim me optimizëm drejt së ardhmes kur e dimë se sa të sigurt jemi me ushtrinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar kazermën “Adem Jashari” në nder të “Ditës së Forcës”. Fillimisht ai ka uruar të gjithë qytetarët dhe...

Ku ndryshon Shqipëria me Kosovën

Ben Blushi Sot shkova në Prishtinë. Kalova Kukësin. Më ndalon policia. Maste shpejtësinë. Me radar. Isha me 144 km në orë. Shpejtësia e lejuar ishte...

Lajmet e Fundit