5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Një pjesë e bjeshkës në Restelicë në zjarr, rrezikohen për banorët

Një pjesë e bjeshkës së fshatit Restelicë të Dragashit është përfshirë nga zjarri të enjten.

Për shkak të kushteve, njësitë policore dhe zjarrfikësit nuk kanë mundur të arrijnë deri në vendin në zjarr. Sipas Policisë, zjarri paraqet rrezik për banorët e fshatit.

“Deri më tani nuk dihen se si ka ardhur deri te zjarri dhe paraqet rrezik për banorët e fshatit, mirëpo zjarrfikësit do të qëndrojnë në fshat për çështje sigurie. Në lidhje me rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Më Shumë

PSV kërkon Elanga-n, Manchester United kërkon të rikthejë Januzajn

Eindhovens Dagblad raporton se PSV Eindhoven po konsideron të nënshkruajë Anthony Elanga në huazim nga Manchester United. PSV po përpiqet të gjejë një zëvendësues për...

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Lajmet e Fundit