2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Paraqiten si inspektorë të policisë dhe tentuan të “nxjerrin një borxh” në një fabrikë në Prizren, arrestohet tre të dyshimtit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona në fshatin Novakë të Prizrenit pasi janë prezantuar si inspektorë të Policisë së Kosovës.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se më 15/11/2023, rreth orës19:00 janë identifikuar dhe janë arrestuar tre të dyshuar të cilët kanë shkuar në njërin prej fabrikave të qytetit të Prizrenit kinse për të nxjerrë një borxh dhe të njëjtit janë prezantuar se janë pjesëtaret e Inspektoratit të Policisë së Kosovës, konkretisht janë prezantuar në emër të një zyrtari të lartë të Inspektoratit.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e për lëndët filozofi, sociologji dhe psikologji

“Pas pranimit të informatës, hetuesit e Sektorit Rajonale të Hetimeve të Prizrenit kanë dalë në vend ngjarje dhe pas mbledhjes së provave dhe dëshmive të nevojshme është kuptuar se të njëjtit nuk janë pjesëtarët e Inspektoratit të Policisë së Kosovës, por janë persona të cilët kanë keqpërdor emrin e tyre”, thuhet në njoftim .

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Rreth orës 19:00 të dyshimtët pasi që janë identifikuar dhe lokalizuar janë arrestuar në Prishtinë.

Të njëjtit janë intervistuar në prani të avokatëve dhe kanë pranuar veprën.

Me urdhër të Prokurorit kujdestar nga Departamenti i Përgjithshëm dy të dyshuarit ndalohen në ndalim policor për 48 orëve, kurse i dyshuari i tretë shkon në procedurë të rregullt. /

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

42-vjeçari shqiptar humb jetën në burgun grek

  Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli. Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët ligjorë ende nuk...

Von Miller akuzohet për dhunë ndaj një gruaje shtatëzënë

Dy herë kampioni i Super Bowl-it, Von Miller, është dorëzuar në polici pasi u lëshua një urdhër arresti për një rast të dyshuar të...

Lajmet e Fundit