5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Përçarje në Vetëvendosje, Glauku e Florini injorojnë fushatën

Kurti-Krasniqi-YmeriGati dy javë pas fillimit të fushatës zgjedhore partitë politike kanë intensifikuar fushatën në përpjekje për të siguruar sa më shumë vota.

Por nuk është vetëm Partia Demokratike e Kosovës e cila po përballet me përçarje te brendshme, zyrtarë të së cilës (Jakup Krasniqi e Fatmir Limaj) po bëjnë thirrje që të mos votohet subjekti të cilit i takojnë.

Burime të gazetës Express kanë bërë të ditur se Lideri i Vetëvendosjes është i pakënaqur me qasjen në fushatë që është duke bërë kandidati për Kryetar të Prishtinës Shpend Ahmeti.

Mirëpo ky nuk është zhvillimi i vetëm në brenda VV’së.

Nga ajo që mund të shihet nga prezantimet publike të këtij subjekti, është edhe mungesa e tij e Nënkryetarit të VV’së Glauk Konjufca në fushatë dhe deputetit nga radhët e VV’së Florin Krasniqi.

Pak para fillimit të fushatës, Krasniqi ishte parë në një takim me William Walker përkrah kandidates së AAK’së pët kryetare të Istogut Donika Kada-Bujupi.

Më Shumë

Ish-drejtori i CIA-s: SHBA-të dhe aleatët do të shkatërronin trupat ruse dhe do të fundosnin flotën e saj të Detit të Zi – nëse...

Një ish-drejtor i CIA-s paralajmëroi se SHBA-ja dhe aleatët e NATO-s do të shkatërronin forcat ruse nëse presidenti rus Vladimir Putin përdor armë bërthamore...

Ballkani viziton shtatoren e Adem Jasharit në Turqi para ndeshjes me Sivassporin

Delegacioni i FC Ballkanit së bashku me ekipin Sivasspor dhe zyrtarët e Ambasadës së Kosovës në Ankara, sot vizituan shtatoren e komandantit legjendar, Adem...

Lajmet e Fundit