18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Përmirësimi i rrugëve “Fehmi Lladrovci” dhe “Xhemil Fluku”,Totaj : Po vazhdon modernizimi i rrugëve të Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka njoftuar për punimet që po realizohen  në  rrugën   “Fehmi Lladrovci” dhe “Xhemil Fluku”.

“Po vazhdojnë projektet për përmirësimin e infrastrukturës urbane dhe modernizimin e rrugëve, me shpejtësi, standard të lartë dhe efikasitet”, shkruan ai.

“Aktualisht janë duke u gërryer rrugët “Fehmi Lladrovci” dhe “Xhemil Fluku”, të cilat shërbejnë si rrugë kyçe të qendrës së Prizrenit dhe po përgatiten për shtresimin me asfalt, gjë që do ta përmirësojë pamjen e funksionimin e këtyre rrugëve, duke e bërë qytetin më të qasshëm dhe më të përshtatshëm për veturat, banorët e bizneset e zonës”.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, rrugë dhe teksti

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Policia shqipton mbi një mijë e 300 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1351 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Kryeministri Kurti uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka uruar qytetarët e Kosovës për festën e Fitër Bajramit. Kurti në një postim në Facebook shkruan se mëshira e...

Lajmet e Fundit