31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së.

Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish luftëtar të UÇK-se, bashkëluftëtarë, familjarë të dëshmorëve, Fatmir Limaj, Nait Hasani, Zafir Berisha etj.

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj tha se UÇK-ja ka bërë atë se çfarë nuk ka arritur t’a bëjë askush, ka sjellë lirinë.

Kurse, Zafir Berisha tha se Prizrenit po i bashkëngjitet edhe një kala, Kalaja e UÇK-së, që do t’i bëjë nder Kosovës. “Ne që mbetem gjallë sa të mundemi duhet t”a pasqyrojmë realitetin”, tha ai.

Fatmir Limaj tha se 25 vite më parë secili e kishte nga një histori. “Kosova ka bërë një hapë të papërshkrueshëm. 26 vite më parë në krye me komandantin legjendar arritëm ta kemi një ushtri dhe objektivin e realizuar, çlirimin e Kosovës”, tha ai.

Në këtë manifestim po marrin pjesë edhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme.

Në këtë zonë u zhvilluan beteja të fuqishme nga Brigada 125.  Ky projekt u realizua nga komuna e Prizrenit, në 25 vjetorin e Çlirimit./Foto dhe tekst RTK/ 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

 

Marketing

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Ambasadori i Kosovës e pikturon qytetin e Prizrenit, ia bën dhuratë Presidentit të Portugalisë në takimin lamtumirës

Ambasadori i Kosovës në Portugali, Ylber Kryeziu, në takimin lamtumirës të tij me presidentin e Portugalisë, Marcelo Rebelo de Sousa, i ka lënë atij...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 34 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë me dije se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë ditës mund të sjellin...

Lajmet e Fundit