15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Policia raporton për 52 aksidente e 1365 gjoba brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 52 aksidente trafiku. Fatmirësisht asnjëri aksident nuk kishte fatalitet, por në 17 prej tyre ka pasur persona të lënduar.

 

Sipas raportit të fundit të Policisë së Kosovës, në 35 prej këtyre aksidenteve ka pasur vetëm dëmë materiale.

Gjatë kësaj periudhe policia për shkelje të rregullave të trafikut ka shpërndarë 1365 tiketa me gjobë.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 12 persona, prej të cilëve 1 me vuajtje dënimi, derisa 9 të tjerë janë në mbajtje.

Më Shumë

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

Qeveria e Kosovës nuk i ka procesuar pagat për muajin shtator për mësimdhënësit të cilët kanë qenë pjesë e grevës së SBASHK-ut. Kryetari i Sindikatës...

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Lajmet e Fundit