7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Prizren: Aktakuzë ndaj shtetasit të Shqipërisë që iu gjet afro 1 kg kokainë në veturë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit E.H. (shtetas i Shqipërisë) për shkak se të njëjtit i ishte gjetur dhe sekuestruar afro 1 kg kokainë poshtë ulëses së veturës.

Sipas aktakuzës, me datë 08.03.2022, rreth orës 13:15, gjatë kontrollit të automjetit të të pandehurit në pikën kufitare të Vërmicës nën ulësen e tij është gjetur një qese plastike e tejdukshme e mbushur me substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë me peshë prej 736.20 gram, e cila edhe është sekuestruar nga ana e zyrtarëve policorë.

I pandehuri gjendet në paraburgim nga data 08.03.2022 për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Prokurori i çështjes me rastin e ngritjes së aktakuzës, i ka propozuar gjykatës që pas mbajtjes së shqyrtimit gjyqësor, administrimit të provave dhe vlerësimit të tyre, i pandehuri për veprën penale për të cilën akuzohet të shpallet fajtor dhe të dënohet sipas ligjit. ?

Më Shumë

Rahoveci dënohet me 650 euro

Skuadra e Rahovecit është dënuar përsëri nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur vetë klubi në fjalë. Sipas njoftimit të lëshuar para pak çastesh, Rahoveci është...

14 ndjesitë që përjeton trupi kur bën seks

Po, përpos kënaqësisë, janë edhe 14 ndjesi të tjera! 1. Të shtohen rrahjet e zemrës. 2. Të shpeshtohet frymëmarrja. 3. Skuqesh në zona specifike, zakonisht në shpinë...

Moti për sot

Moti për sot

Lajmet e Fundit