22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Prizren: Ia djegin varrin e bashkëshortes, lajmëron policinë

Policia e Kosovës po e heton një rast të pazakontë në Prizren. Atje raportohet se disa persona kishin ndezur një zjarr në varrezat e Prizrenit, dhe si pasojë i kishin dëmtuar pllakën e drurit në varrin e bashkëshortes të një qytetari.

Ky i fundit kishte vërejtur zjarrin këtë dhe kishte lajmëruar Policinë, e cila sipas raportit 24 orësh është duke e hetuar rastin.

“Rr. Shefqet Berisha, Prizren NN-NN. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se persona të panjohur kanë ndezur zjarrin afër varrit të bashkëshortes së tij dhe si pasojë i është dëmtuar –djegur pllaka e drurit me mbishkrimin e varrit. Rasti në procedurë hetimore” njofton policia.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Nxirret i gjallë një person që kishte rënë në bunar në Suharekë

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në Shirokë të Suharekës...

Kosovare Asllani pjesë e prezantimit të fanellave të reja të Milan-it

Klubi i Milan-it e ka bërë prezantimin e fanellave të reja për edicionin 2023/24. Yjet e Milan-it kanë pozuar me fanellën e re, që si...

Lajmet e Fundit