20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Prizreni dhe Karshiaka, ripërtërijnë marrëveshjen e bashkëpunimit

Prizreni5-24Marrëveshja e bashkëpunimit mes Prizrenit dhe Karshiakës e nënshkruar sot në zyret e kryetarit të komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, parasheh bashkëpunim pa afat mes këtyre dy qyteteve pasi deri më tash marrëveshjet kanë qenë 5 vjeçare.

Të dy kryetarët e komunave në prononcimin për gazetarë pas nënshkrimit të marrëveshjes kanë deklaruar se bashkëpunimi mes Prizrenit dhe Karshiakës do të thellohet edhe në fusha të tjera e jo vetëm në kulturë dhe art.

Kryetari Muja shprehu kënaqësinë për vizitën e delegacionit të qytetit të Karishakës.Kryetari i Komunës së Karshiakës Xhevat Durak,ndwrkaq pasi falënderoi mikpritësin për pritjen e ngrohtë, tha se bashkëpunimi mes dy qyteteve do të thellohet në të gjitha fushat e jetës.

Komuna e Karshiakës ka ndihmuar komunën e Prizrenit në realizimin e disa projekteve, dhe me këtë rast u premtua ndihmë dhe bashkëpunim më i frytshëm./TV Opinion/

Më Shumë

Politikani panamez poston një video ku kërkon ndihmë, pasi helikopteri në të cilin gjendej edhe ai rrëzohet në xhungël

Një kandidat presidencial në Panama ka postuar një lutje dramatike për ndihmë në mediat sociale pasi helikopteri i tij u rrëzua në xhunglën e...

Grupi ‘Hercules & Love Affair’ mban sot koncert në Prizren

Grupi i njohur muzikor, “Hercules & Love Affair” do të mbajë sot një koncert në kuadër të Festivalit “DokuFest”, që po mbahet në Prizren. Performanca...

Lajmet e Fundit