14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Prizreni liron Bostancin nga pozita e trajnerit dhe i ofron detyrë të re në klub

Tuncay Bostanci nuk do të jetë më trajner i Proton Cable Prizrenit.

Klubi prizrenas ka njoftuar këtë të martë për shkëputjen e kontratës me trajnerin turk.

Ndërprerja e kontratës u tha se është bërë me marrëveshje të dyanshme.

Sidoqoftë, Bostanci nuk do të largohet krejtësisht nga PC Prizreni, pasi atij i është ofruar pozita si koordinator përgjegjës dhe këshilltar profesional i shtabit teknik.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Ditën e nesërme u bë e ditur se do të zyrtarizohet trajneri i ri.

Bostanci, që udhëhoqi skuadrën nga fillimi i sezonit, regjistroi pesë fitore dhe 12 humbje në Superligën e Kosovës – duke u renditur në pozitën e parafundit (7) me 22 pikë të grumbulluara.

“Loyola-Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për një mësimdhënës/e të gjuhës gjermane

Njoftimi i plotë nga klubi i Prizrenit (pa ndërhyrje):

“Sot pas një diskutimi dhe analize të gjatë në mes të udhëheqësis së klubit dhe trajnerit aktual Tuncay Bostanci me marrëveshje të dyanshme jemi dakorduar që ai më nuk do ta drejtojë skuadrën në vazhdim të kampionatit.

Bostanci tani do ketë një pozicion tjetër në klub si kordinator përgjegjës dhe këshilltar profesional i shtabit teknik.

Klubi vlerson lart kontributin e tij si trajner dhe falenderojm për korektësin e treguar ndaj ekipit duke liruar pozitën e trajnerit.

Nesër do zyrtarizohet trajneri i ri i KB PROTON CABLE PRIZRENI”. /Gazeta Express/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren , dhunoi dhe kërcënoi një grua

Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka dhunuar dhe kërcënuar vazhdimisht familjaren e tij. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i...

Mish dhe ndryshk

Asgjë nuk ishte më absurde, sureale, e paarsyeshme, e kotë, e tepërt, se ushtria, shkolla, puna, shoqëria, arti, kultura, ekonomia, partia, ideologjia, të gjitha...

Lajmet e Fundit