25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Prokuroria në Prizren: 14 aktakuza ndaj 19 personave për vepra penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka vepruar me intensitet gjatë 24 orëve të fundit, duke ngritur 14 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të ndryshme. Veprimet e tyre përfshijnë:

  1. Katër aktakuza kundër pesë personave për veprën penale “Lëndimi i lehtë trupor”.
  2. Dy aktakuza kundër pesë personave për veprat penale “Lëndimi i lehtë trupor” dhe “Sulmi”.
  3. Dy aktakuza kundër dy personave për veprën penale “Vjedhja e shërbimeve”.
  4. Një aktakuzë kundër dy personave për veprat penale “Kanosja” dhe “Lëndimi i lehtë trupor”.
  5. Një aktakuzë kundër një personi për veprat penale “Ngacmimi” dhe “Kanosja”.
  6. Një aktakuzë kundër një personi për veprat penale “Kanosja” dhe “Asgjësimi apo dëmtimi i pasurisë”.
  7. Një aktakuzë kundër një personi për veprën penale “Sulmi”.
  8. Një aktakuzë kundër një personi për veprën penale “Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik”.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Lajmet e Fundit