6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Punime në rrjet/ Këto vende në Prizren do të mbesin pa rrymë

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS), ka bërë të ditur se të matën do të ketë punime të domosdoshme në rrjet.

Për shkak të punimeve, disa vende do të mbesin pa energji elektrike për disa orë.

Njoftimi nga KEDS për punimet në rrjet, në Prizren:

08.03.2022

Punime nga palët e treta

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Poslishta (kodi: 30035006) prej ores 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Poslishta, Grazhdaniku, Kobi I, Kobi II, Gurthyesi Renelual Tahiri, Poslishti I, Poslishti II, Vlashna I, Vlashna II dhe Muradema.

Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 10(20)kV, sipas zgjidhjes teknike.

Më Shumë

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave. Në raportin 24 orësh policor nuk...

Komunat shqetësohen për të hyrat vetanake

Miratimi i Projektligjit për Financa Lokale, të cilin qeveria së fundmi e tërhoqi nga plani legjislativ, po vlerësohet shumë i nevojshëm. Një gjë të...

Lajmet e Fundit