18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Qethja e deleve në familjen e dëshmorit të UÇK-së, Pal Paluca (Foto)

Zyrtarët e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural nw Prizren  kanë asistuar në qethjen e deleve në familjen e dëshmorit të UÇK-së, Pal Paluca.

Kjo ngjarje ka shërbyer si rast për të diskutuar përparësitë dhe sfidat me të cilat përballen fermerët e kësaj komune.

DBPZHR (Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural) vazhdon të investojë në fermerët vendës. Përmes një programi mbështetës, ata ofrojnë një shumë prej 5 eurove për kokë deleje.

Me rreth 24,000 dele në Komunën e Prizrenit, ky program siguron një ndihmë të rëndësishme për fermerët, duke i ndihmuar të rrisin prodhimin dhe të ngritin të ardhurat e tyre.

Prizreni është një qytet me histori të pasur dhe kulturë të thellë, dhe kjo ndihmë është një hap i rëndësishëm drejt zhvillimit të bujqësisë dhe ekonomisë së kësaj zone.

Mund të jetë një imazh i 5 persona

Mund të jetë një imazh i 1 person

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Caktohet muaji për rimeçin mes Usyk dhe Furyt – tjetër përballje spektakolare na pret këtë vit

Tyson Fury dërgoi mesazhe të përziera për një revansh të mundshëm me Oleksandr Usyk, duke pranuar se nuk e di se çfarë do të...

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Lajmet e Fundit