11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Rahovec, bujqit ankohen për pagesën e vërtetimit (VIDEO)

Pandemia sikurse në shumë aspekte të jetës, ka ndikuar edhe në bujqësi.

Fermerët të cilët duan t’i punojnë arat e tyre, obligohen të marrin lejen për lëvizje.

Në Rahovec bujqit thonë se kjo punë ju stërzgjat, ndërkaq ankohen se kur shkuan t’i marrin ato, pati tollovi dhe u detyruan të paguajnë.

 

 

Më Shumë

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Inzaghi do të jetë trajner i Interit edhe sezonin e ardhshëm

Drejtori ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta, i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë Simone Inzaghit. Ai ka thënë se Inzaghi do të jetë 100%...

Lajmet e Fundit