1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Rahovec, burri dhe vjehrra ushtrojnë dhunë fizike ndaj gruas

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mëkurën në Rahovec, është raportuar nga një grua kosovare se bashkëshorti dhe vjehrra kanë ushtruar dhunë ndaj saj.

‘’Viktima femër kosovare ka informuar se bashkëshorti dhe vjehrra e saj, të dyshuarit kosovarë kanë ushtruar dhunë ndaj saj’’ – thuhet në njoftim.

Rasti, sipas policisë, ka ndodhur rreth orës 08:50.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gjakovës.

Kurse, të dyshuarit janë intervistuar nga policia.

Me vendim të Prokurorit të shtetit, pas intervistimit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

 

Më Shumë

Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes drejt normalizimit duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Totaj shpreh mirënjohje për Luksemburgun që po përkrah Prizrenin në projekte të ndryshme

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur shefin e misionit të Luksemburgut në Kosovë, Eric Dietz, me të cilin ka diskutuar për...

Lajmet e Fundit