19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Rama: Basha hyri dhe doli kastravec

Pas intervistës në Opinion, ku Lulzim Basha foli për katër vitet e tij si kryebashkiak, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Duke folur nga Berati, Rama tha se Basha hyri dhe doli kastravec.

“Se ishte dhe një Xhemal Tafaj, një shok i Fadilit, se ne s’e kemi njohur, vajti në Kajro, pa ca drita dhe tha do e bëj Tiranën si Kajron dhe vuri ca drita te Lana.

Erdhi ai Sali Kelmendi, i shkreti ndjesë pastë se vdiq, po i hapi ca qofteri. Do thoni i vuri në mes të sheshit Skënderbej, po s’ka problem, të paktën e bëri një gjë, e hapi një kompleks për qofte e raki. Sapo kishte filluar demokracia dhe dukej liri e madhe të pije raki e të haje qofte te sheshi Skënderbej.

Erdhi një Albert Brojka, ndërtoi ca pallate, keq i ndërtoi, por i ndërtoi. Po ky (Basha) çfarë bëri? Një gjë, një! Të paktën të thonë e bëri një gjë, por e bëri gabim. Zero. Tamam ashtu siç hyri, ashtu doli, kastravec, si ajo kënga.

Tani ju për ça keni nevojë, të mbjellim nga një kastravec në çdo bahçe të bashkive, e për ça na duhet? Se këta as nuk hahen,” tha Rama.

Më Shumë

Guardiola: De Zerbi është një nga trajnerët më të mirë në 20 vitet e fundit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka lavdëruar trajnerin e Brighton-it, Roberto de Zerbi-n. Guardiola tani ka fituar 11 tituj të ligës në tre...

Dhunohet një vajzë në Suharekë: Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunimit në Suharekë. I dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. Detaje të tjera nuk janë...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit