22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ramush Haradinaj: I kam vuajtur pasojat e SHIK-ut

Ramush Haradinaj 1Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në emisionin “Clic” në RTV21 ka thënë se ai i ka vuajtur pasojat e Shërbimit Informativ të Kosovës. Madje, ai ka thënë se nuk e kupton se pse duhej të kishte ekzistuar një organizatë e tillë pas luftës.
“Kam qenë pjesëtar i UÇK-së kemi pasur një organizatë G2. Ata kanë qenë si me thënë spiunët e UÇK-së por nuk ka pasur punë sepse nuk kemi pasur çka të spiunojmë armikun sepse e kemi parë”, ka than Haradinaj.

Sipas liderit të AAK-së, pas luftës, ekzistenca e këtyre mekanizmave disi është e çuditshme.
“Unë po ju them e kam një aspekt personal, unë i kam vuajtur dëmet e kësaj organizate pas lufte. Në mënyra të ndryshme na kanë diskredituar dhe në mënyra të ndryshme kemi rënë në kurthet e tyre”, ka thënë Haradinaj.

Më Shumë

Aksident në fshatin Mrasor të Rahovecit, dy të lënduar

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 15:30 në rrugën Gjakovë – Klinë, konkretisht...

Broja: Dua që emri im të mos harrohet kurrë

Sulmuesi Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka Kombëtarja e Shqipërisë. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello...

Lajmet e Fundit