25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Votat do të verifikohen disa herë

pdk-aak-ldk fletvotimeVotat e subjekteve dhe kandidatëve të partive politike do të kalojnë nëpër disa filtra, shkruan sot Koha Ditore.

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) po shqyrton mundësinë që për zgjedhjet nacionale të 8 qershorit ta bëjë verifikimin, rrjedhimisht rinumërimin e votave të subjekteve e kandidatëve në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR).

Kjo kërkesë ka ardhur nga PDK-ja, LDK-ja, dhe AAK-ja, përmes përfaqësuesve të tyre në KQZ, për të cilën pikë u diskutua në mbledhjen e së martës në KQZ.

Anëtarët nënshkrues e arsyetuan shkresën se ajo do të ndikojë në rritjen e transparencës dhe besimit të kandidatëve në rezultatin zgjedhor, me theks të veçantë votave për kandidat./koha ditore/

Më Shumë

AUV: Therja e kurbaneve të bëhet vetëm në thertore të licencuara, ndryshe do të ndëshkohen

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje që therja e kurbaneve me rastin e festës së Kurban Bajramit, të bëhet vetëm në thertoret...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit