15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Rexhaj: Jam i sigurt që opozita nuk i jep nënshkrimet për të shkuar në zgjedhje

Arbër Rexhaj nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se kjo opozitë nuk i jep nënshkrimet për të shkuar në zgjedhje.

“Jam shumë i sigurt që kjo opozitë nuk i jep nënshkrimet për të shkuar në zgjedhje”, ka thënë Rexhaj në “Debat Plus”.

Ai ka thënë se dy partitë opozitare, PDK dhe LDK mendojnë që Qeveria Kurti duhet të përfundojë mandatin.

“PDK dhe LDK mendojnë që duhet me dërgu pushtetin Lëvizja deri në fund që ata të përfundojnë opozitën e tyre”, ka thënë ai.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për RTK-në, ka thënë se është gjithmonë gati për zgjedhje.

 

“Unë po them që po shkojmë në zgjedhje kurdo që do opozita. Ne i ndihmojmë opozitës nëse dëshiron të shkojë në zgjedhje…Gjithmonë gati për zgjedhje”, ka thënë Kurti.


Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Latifi: Kosovës i duhet ndihma profesionale, jo `dyqanet e kirurgjisë`

Kirurgë shqiptarë në mërgatë do ta ndihmojnë Kosovën dhe shëndetësinë e saj, përmes Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Kryetari i këtij kolegji Dr. Rifat...

Lajmet e Fundit