6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Rikthimi i Ibrahimovic frymëzoi rilindjen e Milanit në 2024

Milan-i ka regjistruar një numër mbresëlënës prej 16 fitoresh nga 22 ndeshje në të gjitha garat që nga rikthimi i figurës legjendare Zlatan Ibrahimovic në një rol këshillues në dhjetor 2023.

Që kur emërimi i Ibrahimovic si këshilltar i lartë i bordit u konfirmua më 11 dhjetor, Milan-i ka shënuar 16 fitore, tre barazime dhe tre humbje.

Nga këto tre humbje, një erdhi në ndeshjen e dytë të raundit të play-off-it të Europa League kundër Rennes, një ishte paksa e diskutueshme kundër Atalanta-s në Kupën e Italisë dhe një kundër Monza-s në Serie A, pak ditë para humbjes me francezët.

Tre barazimet e Milan-it që nga kthimi i Ibrahimovic kanë ardhur të gjitha në Serie A, kundër Salernitana-s në dhjetor, kundër Bologna-s në janar dhe kundër Atalanta-s në shkurt.

Kuqezinjtë aktualisht po shijojnë një seri prej gjashtë fitoresh në të gjitha garat, pasi kanë mposhtur ekipe si Fiorentina, Hellas Verona, Empoli dhe Lazio në ligë në javët e fundit, si dhe dy fitore radhazi ndaj Slavia Praha-s në raundin e 16-të të Europa League.

Megjithëse Ibrahimovic nuk është pjesë e stafit të trajnerëve të Milan-it, “TMW” sugjeron se ndikimi i tij ka qenë i rëndësishëm në përmirësimin e fundit të formës së Milan-it. Albanian Post

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit