2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Rrahje në Prizren

rrahje 34Në qytetin e Prizrenit, përkatësisht në Rr. “Ismail Kryeziu”, është arrestuar një person me kombësi shqiptare, i cili është i dyshuar që ka sulmuar fizikisht viktimën (mashkull, gjithashtu shqiptar) që ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Sipas raportit të policisë, thuhet se gjatë kontrollimit tek të dyshuarit, tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar 3.3 gramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Kurse, me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zbulohen datat dhe oraret e ndeshjeve të Shqipërisë në Euro 2024

UEFA ka zbardhur edhe oraret e sfidave të finaleve të Europianit “Gjermani 2024”. Kjo, pas hedhjes së shortit dhe përcaktimit të datave të ndeshjeve. Shqipëria do...

Doli nga shtypi libri “Gazmend Zajmi – një jetë për Kosovën”

Në mënyrë analitike, hulumtuese e shkencore është përfshirë e tërë veprimtaria dhe kontributi i intelektualit të përmasave botërore akademik Prof. Dr. Gazmend Zajmit”, shkruhen...

Lajmet e Fundit