6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Shoqata “Bereqeti” në Prizren ndihmon familjet skamnore për muajin e Ramazanit

Shpërndarja e pakove ushqimore, dhurimi i iftareve dhe rrobave janë disa nga aktivitetet që shoqata humanitare “Bereqeti” po realizon gjatë muajit të Ramazanit.

Kurtish Hoxhaj, koordinator i degës në Prizren ka thënë se këtë vit ka reduktim të numrit të familjeve me gjendje financiare të rënduar.

“Në Prizren e kemi ‘marketin social’, aty njerëzit dhurojnë materiale, mjete, artikuj ushqimor. Në disa qendra tregtare i kemi ‘shportat e bereqetit’, ku konsumatorët kanë mundësinë ta dhurojnë një artikull ushqimor dhe pas disa ditësh artikujt i dërgojmë në marketin tonë dhe familjet vijnë e furnizohen”, ka thënë ai.

Hoxhaj ka thënë se aktiviteti i parë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit ka qenë ndihma ndaj veteranëve dhe invalidëve të luftës.

“Muajin e Ramazanit e kemi nisur që në ditën e parë me Shoqatën e Veteranëve në Prizren, në shenjë nderi dhe respekti për kontributin e tyre për çlirimin e vendit, por edhe duke pasur parasysh pagën e tyre minimale, 170 euro, që është e papërballueshme për ekonomi familjare”, ka thënë Hoxhaj për RTK-në.


 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

U tha se u nda me të dashurën pasi flirtoj më njërën nga vajzat në ‘’Ferma Vip’’, reagon Robert Berisha

Robert Berisha është njëri nga meshkujt shqiptar, që përmendet më së shumti për lidhjet e tij të dashurisë. Së fundmi ai ishte pjesë e Reality...

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit thërret  seancë të jashtëzakonshme

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit   në një seancë  të  jashtëzakonshme. Seanca mbahet të martën,...

Lajmet e Fundit