7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Shuhet edhe një nëndegë e PDK-së në Malishevë

PDK-logo8-07Nëndega e fshatit Janqisht e Komunës së Malishevës ka njoftuar për shuarjen e aktivitetit të saj brenda PDK-së, duke u bërë kështu nëndega e 13 që ndahet dhe fillon aktivitetin e saj brenda Iniciativës Qytetare.

Sipas njoftimit të kryesisë së kësaj nëndege, vendimi është marrë pas mbajtjes së mbledhjes. Gjatë ditës, kryeparlamentari Jakup Krasniqi kishte thënë se e përkrah çdo iniciativë qytetare.

PDK-ja ka gjithsej 43 nëndegë në Malishevë. Sipas Artan Hotit nga kjo iniciativë gjatë javës pritet edhe vendimi prej tri nëndegëve të tjera për bashkimin në këtë subjekt, transmeton indeksonline.

PDK-ja në Malishevë ka zyrtarizuar si kandidat për Isni Kilaj, kurse Iniciativa Qytetare për Malishevën,Ragip Begajn. Një kandidat tjetër është i Vetëvendosjes, Alban Krasniqi.

Më Shumë

Prizren: Rrah nënën dhe motrën, arrestohet

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka sulmuar fizikisht nënën dhe motrën e tij. Policia njofton se viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të...

Identiteti kombëtar në veshjet tradicionale: Përparëset në ekspozitën e Prizrenit

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, do të organizojë një ekspozitë me titullin “Përparëset – Kanacat e krahinave etnografike shqiptare”. Ekspozita organizohet për nder...

Lajmet e Fundit