18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Sot Ylli – Trepça, finalja e katërt e serisë finale

Sot në Therandë zhvillohet përballja e katërt finale mes Golden Eagle Yllit dhe Trepçës.

Mitrovicasit po udhëheqin 2:1 në serinë finale dhe nëse fitojnë do të shpallen kampionë, ndërkohë që therandasit luajnë për fitore dhe për të barazuar serinë finale në 2:2, në mënyrë që titulli i kampionit të vendoset në Mitrovicë, në ndeshjen e pestë finale.

Në ndeshjen e parë fituan ‘Xehetarët’ 77:68, kurse në sfidën e dytë fituan therandasit 80:79, derisa në përballjen e mbrëmshme fituan mitrovicasit 85:78.

Ylli e kërkon titullin e tretë në histori të klubit, pasi kishte fituar më 2021 dhe 2022, derisa Trepça e kërkon titullin e kampionit pas 12 vjetësh, pasi herën e fundit fituan më 2012, kurse në përgjithësi e kanë fituar titullin katër herë.

Trepça në gjysmëfinale eliminoi Sigal Prishtinën 3:0, derisa Golden Eagle Ylli, në çerekfinale mundi Bashkimin 2:0 dhe Pejën në gjysmëfinale 3:2.

Ndeshja zhvillohet të dielën nga ora 17:00.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së. Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit