12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Sot zhvillohen dy gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

Sot me fillim nga ora 15:00, do të zhvillohen dy gjysmëfinalet e para të Kupës së Kosovës.

Vëmendja kryesore do të jetë tek ndeshja Prishtina – Drita, e cila luhet në stadiumin “Sami Kelmendi”.

Prishtina luan në gjysmëfinalen e 14-të pas luftës nga 11 finale prej vitit 1992 dhe tetë trofe.

Derisa loja e dytë, do të luhet mes rivalëve lokalë Ballkanit dhe Suharekës, që luhet në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Kujtojmë që gjysmëfinalet zhvillohen me sistemin vajtje-ardhje, ndryshe nga fazat e mëparshme në Kupën e Kosovës.

Më Shumë

Kurti: Një ditë pas votimit në favor të Kosovës në KiE, Serbia hakmerret kundër civilëve

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur hakmarrje të Serbisë ndaj votimit në favor të anëtarësimit të Kosovës në KiE, ndalimin e mbi 300 qytetarëve...

Hilë Mosi, poeti dhe luftëtari i çlirimit të trojeve shqiptare

Hilë Mosi lindi me 22 Prill 1885 në Shkodër dhe vdiq në shkurt 1933 në Tiranë, biri i Mark Mosit, qe ndër atdhetarët më...

Lajmet e Fundit