-1.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Sulmoi seksualisht një femër në Prizren, arrestohet i dyshuari me të meta psikike

Policia në Prizren ka arrestuar një të dyshuar me të meta psikike pasi që i njëjti kishte ngacmuar viktimën femër kosovare.

Sipas njoftimit të Policisë thuhet se ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 08:30 në Prizren.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, me të meta psikike pasi që i njëjti kishte ngacmuar viktimën femër kosovare. Viktima është dërguar për tretman mjekësor pasi që e njëjta ishte e shqetësuar, ndërsa i dyshuari është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin Psikiatrik dhe më pas me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më Shumë

Ministria e Ekonomisë: 76.8 milionë euro subvencionuam tarifat e energjisë nga shkurti

Mbi 76.8 milionë euro është subvencionimi i tarifave të energjisë elektrike nga Qeveria e Kosovës për qytetarët nga shkurti deri në dhjetor të vitit...

Interi transferon 18-vjeçarin që kërkohej dhe nga Reali

Interi transferon 18-vjeçarin që kërkohej dhe nga Reali! Interi po shqyrton të gjitha mundësitë e merkatos përmes të cilave synon të sigurojë të ardhmen e...

Lajmet e Fundit