29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Tea tregon se kush ishte simpatia e saj e parë!

Konkurentja e “Për’puthen”, Tea Trifoni iu është përgjigjur pyetjeve të disa ndjekësve të saj në Instagram.

Dikush nga ta ka qenë kuriozë të dije se ndaj kujt kishte ndjenja pëlqimi ajo.

“Ka luajtur Peter Pan-in film”, ka shkruar Trifoni krahas fotografisë.

Ndryshe, Tea së fundi kishte një romancë dashurie me kandidatën tjetër, Beart Rexhepi.

Më Shumë

Qeveria iu bën thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin e Prishtinës për t’i pritur çikat e arta të Kosovës

Qeveria iu ka bërë thirrje qytetarëve të mblidhen në sheshin kryesor në Prishtinë për ta pritur ekipin olimpik të xhudos, pas triumfit të tij...

Zjarret në Suharekë, kryetari Bali Muharremaj kërkon ndihmë

Zona Industriale në Shirokë të Suharekës është përfshirë nga zjarret. Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë me dije se gjendja është serioze teksa ka...

SHBA heq vizat për Kroacinë?!

Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony Blinken, ka bërë të ditur se ka nominuar Kroacinë për Programin e Heqjes së Vizave, të njohur si ‘’Visa...

Rekord evropian, Italia shkruan historinë në 100 m

Italia kalon në finale të 100 metrave për meshkuj në “Tokyo 2020” falë sprintierit Marcell Jakobs. Po jo vetëm kaq, ai vendosi rekord evropian...

Jasharaj fajëson mësimdhënësit: Nëse mësimi s’mbahet në shkolla, ju e merri përgjegjësinë

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, u ka bërë thirrje mësimdhënësve që të vaksinohen kundër Covid-19. Jasharaj më...

Temperaturat sot shkojnë deri në 37 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka paralajmëruar se situata meteorologjike do të vazhdojë të mbetet e njëjtë në vendin tonë. Kjo gjendje, vjen si pasojë e...

Shoferi i autobusit raportohet që tha se diçka e mistershme e pengoi në çastin e aksidentit tragjik

Diçka e ka penguar duket shoferin e aksidentit tragjik që të dalë nga rruga. Dhe thjesht të thuash ‘diçka’ në këtë rast e bën...

Gjykimi ndaj Burdushit, dëshmojnë qytetarët që dyshohet se i mashtroi

Me  dëgjimin e të dëmtuarve B.K, M.B, F.S dhe H.SH, të enjten ka vazhduar gjykimi ndaj Hysri Peqani i njohur si “Burdushi” i cili po akuzohet për...

Milani kërkon një tjetër sulmues, në ofensivë për Alexander Sorloth

Milani ka dështuar të fitoj shërbimet e sulmuesit brazilian Kaio Jorge, pasi atë e ka fituar Juventusi. Rossonerët kanë rikthyer sytë tek një tjetër objektiv...

Rrëzohet një lis, lëndohen tre persona në Prizren

Tre persona dyshohet se janë lënduar pasi që një lis u rrëzua dhe u shkaktoi lëndime. Viktimat prej tyre dy meshkuj dhe një vajzë janë...

Delta nuk kursen as të vaksinuarit, disa të infektuar edhe në Kosovë

Shumë shtete në mbarë botën, përfshirë edhe Kosovën, po raportojnë për raste të infektimeve me koronavirus te personat që janë vaksinuar kundër tij. Infektimet...

Kjo është përbërja e re e Kryesisë së PDK-së (Emrat)

Partia Demokratike e Kosovës ka plotësuar sot Kryesinë e re të kësaj partie. Kryetari Memli Krasniqi ka lexuar emrat e anëtarëve të rinj që janë: Nënkryetarë:...

Guvernatori i New York akuzohet për ngacmim seksual ndaj shumë grave

Guvernatori i New York Andrew Cuomo është akuzuar për ngacmim seksual të shumë grave, duke i nënshtruar ato për puthje dhe fërkime pa dëshirën...

Arrijnë në Aeroportin e Prishtinës kampionët olimpikë

Ekipi Olimpik i xhudos arrinë sonte në Aeroportin e Prishtinës. Kampionët Olimpikë janë duke u pritur edhe nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Kosova fitoi dy...

Traktori me kashtë përfshihet nga zjarri në Bubavec pasi prek në tela të rrymës

Babë e bir në fshatin Bubavec të Malishevës, teksa po transportonin me traktorin e tyre ushqimin e bagëtive janë kapluar nga zjarri pasi kanë...

Numri i të vdekurve nga zjarret në Turqi rritet në tetë

Numri i të vdekurve nga zjarret në bregdetin jugor të Turqisë u rrit në tetë të dielën, ndërsa zjarrfikësit janë ende duke luftuar në...

Lajmet e Fundit